اگر خودروی قیمتی دارید این خبر را بخوانید .

بیمه خودروهای گران و لوکس

همان طور که اطلاع دارید اگر خودرویی معمولی به خودروی گران‌قیمتی خسارت وارد کند، حداکثر سقف تعهد مقصر حادثه متناظر با ۱۲۶ میلیون تومان است.» بدین ترتیب رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این مطلب سهم پرداخت خسارت از سوی بیمه را اعلام کرد و از صاحبان خودروهای گران‌قیمت خواست حتما خودروهایشان را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهند، چراکه در تصادفاتی میان خودروهای معمولی و لوکس، در‌صورتی‌که خودروهای معمولی مقصر باشند، صاحبان آن‌ها قادر به پرداخت خسارات سنگین و میلیونی نیستند و برای پرداخت آن به دردسر می‌افتند. رئیس بیمه مرکزی نیز با اعلام سقف بیمه شخص ثالث برای خودروهای لوکس از صاحبان این خودروها درخواست کرد حتما از بیمه بدنه استفاده کنند.

حد و مرز بیمه برای خودروهای گران قیمت  

 
طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، حداکثر مسئولیت مردم در قبال تصادف با خودروهای گران‌قیمت معادل ۵۰ درصد بیمه ماه‌های حرام است. در سال جاری نیز دیه در ماه های حرام ۲۵۴ میلیون تومان تعیین شده است؛ بنابراین ۵۰ درصد این مبلغ یعنی ۱۲۶ میلیون تومان، حداکثر سقف پرداخت خسارت به خودروهای گران‌قیمت از نظر قانون است.

ضمن آن‌که قوه قضائیه هر ساله نرخ دیه را اعلام می‌کند، اگر نرخ دیه در سال‌های آینده افزایش یابد، طبعا مبنای تعیین قیمت خودروهای متعارف گران‌قیمت نیز تغییر خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *