تغییرات قیمت طلا !

به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ،انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب شد تا ارزش دلار به بالاترین سطح در 7 ماه اخیر برسد. شاخص ارزش دلار در هفته گذشته بیش از 1.4 درصد رشد داشته است.
متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که اکثر اعضای کمیته بازار آزاد از افزایش نرخ بهره در صورتی که اوضاع اقتصادی آمریکا بهبود یابد، حمایت کرده اند.
فدرال رزرو برای نخستین بار در ده سال گذشته در نشست دسامبر 2015 تصمیم گرفت تا نرخ بهره را افزایش دهد ولی در سال 2016 به علت نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی و سیاسی جهان نرخ بهره را تغییر نداده است.
نشست آتی فدرال رزرو آمریکا در ماه نوامبر یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر بیش از 64 درصد خواهد بود.
بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو بخواهد در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد. افزایش احتمال پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.
روز پنجشنبه بریتانیا آمارهای خرده فروشی را اعلام می کند و بانک مرکزی اروپا نیز تصمیم خود برای تعیین نرخ بهره را منتشر خواهد کرد. ماریو دراگی نیز کنفرانس خبری برگزار می کند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *