بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی  telemarketing

نمایندگان و بازاریابان بیمه، به جهت ماهیت شغلشان باید به‌طور مستمر با بیمه‌گذاران بالقوه برای مشتری یابی و با بیمه‌گذاران بالفعل برای تمدید و نگهداری ارتباط داشته باشند.
بازاریابی بیمه با روش‌های گوناگونی انجام می‌گیرد که یکی از آن‌ها بازاریابی تلفنی است. امروز به جهت بعد مسافت، ترافیک و مشغله بازاریاب و بیمه‌گذار، یکی از سریع‌ترین و ارزان‌ترین و مؤثرترین روش مشتری یابی بازاریابی تلفنی است.
بازاریابی تلفنی از دیرباز در ایران به‌عنوان یک روش مستقل و بعضاً تکمیلی بکار می‌رود، ولی متأسفانه در قالب و چارچوب‌های علمی مطرح در کشورهای پیشرفته نیست. به همین جهت بازده مناسبی ندارد.
آموزش و الگوبرداری از افراد موفق با تکیه‌بر اصول مذاکرات مبتنی بر علم NLP و داشتن دست‌نوشته‌های مذاکره (SCRIPT) مؤثر از پایه‌های اصلی موفقیت در این شیوه بازاریابی است.
برای انجام کار بازاریابی تلفنی به برنامه نیاز دارید، برنامه‌ای که در آن ابزار موردنیاز، آمادگی فرد مذاکره‌کننده، فهرست مخاطبین، دست‌نوشته گفتگو و از همه مهم‌تر آموزش کافی در بکار بردن جمله صحیح، کلام نافذ، لحن و آهنگ و صدای تأثیرگذار لحاظ شده باشد.
معمولاً آموزش بازاریابی تلفنی در کارگاه‌های عملی که با مشتریان واقعی انجام می‌گیرد و افراد شاهد گفتگوی دوطرفه و پخش صدای مذاکره‌کننده و مشتری می‌باشند مؤثر تراست که در کشورهای پیشرفته معمول و رایج است.
بازاریابی تلفنی را به‌صورت پاره‌وقت، تمام‌وقت و حتی گاه‌وبیگاه در مکان‌های گوناگون مانند کال سنترها، دفاتر شرکت‌ها و حتی در منزل می‌شود انجام داد.
درآمد بازاریابی تلفنی با توجه به هزینه بسیار ناچیز هر تماس تلفنی، بسیار سودآور و مقرون‌به‌صرفه است. حتماً شما هم شنیده‌اید که بعضی‌ها در بازار با یک تلفن درآمد چندمیلیونی دارند. البته حالا باید گفت بعضی‌ها با یک تلفن چند میلیون در آمد کسب می‌کنند به‌شرط اینکه تکنیک‌های مؤثر این مهارت بسیار باارزش را بیاموزند.

مقاله اصول بازاریابی تلفنی

برای آموختن بهتر تکنیک های این رشته بهتر است در یک کارگاه عملی شرکت کنید که در آن استاد کلاس بصورت تصادفی با تلفن مشتریان شما میگیرد و عملا نحوه مذاکره تلفنی به شما آموزش داده میشود.

این کارگاه در مدرسه بیمه برگزار میشود برای اطلاع بیشتر روی عبارت بازاریابی تلفنی کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *